Ta spletna stran hrani piškotke, da bi vam zagotovili boljšo uporabniško izkušnjo in popolno funkcionalnost te strani.

Analitične piškotke uporabljamo s storitvijo Google Analytics, samo z vašo privolitvijo. Sprejemam Zavrnitev Več informacij

GenAI in Fabric (stebra prihodnosti podatkovne strategije Integracija in avtomatizacija rešitev generativne umetne inteligence s podatkovnimi platformami in nestrukturiranimi viri podatkov)

Predavanje se bo osredotočalo na predstavitev primerov integracije rešitev generativne umetne inteligence s podatkovnimi platformami kot je MS Fabric in ostalimi viri podatkov. Rešitve bodo predstavljene na celovit način v kontekstu poslovnih primerov od ideje do končne izvedbe. Predstavljene bodo strategije, na katere se lahko rešitve po meri povežejo z oblačnimi storitvami, prav tako pa bodo izpostavljeni morebitni zapleti in težave, s katerimi se pri razvoju tovrstnih rešitev pogosto soočamo ter kako jih lahko naslovimo. Predstavljeni bodo primeri, na kakšen način lahko s pomočjo generativne umetne inteligence podatke strukturiramo oz. pretvorimo iz nestrukturiranih virov in prilagodimo podatkovnim platformam. V predavanju bo izpostavljen tudi koncept večagentnih inteligentnih sistemov, s pomočjo katerih lahko z uporabo enega samega uporabniškega vmesnika integriramo več raznolikih rešitev (npr. podatkovna platforma, sistem za vizualizacijo podatkov, podatkovni viri po meri…) in s tem omogočamo boljšo izkušnjo strankam kot tudi lažje delo za zaposlene. V tem kontekstu bodo predstavljeni tudi primeri povezave klasičnih pristopov strojnega učenja in rešitev generativne umetne inteligence. Predavanje se bo dotaknilo tudi vidika avtomatizacije storitev in umestitve v okolje na produkcijskem nivoju, saj tovrstne rešitve nikoli ne obstajajo v izoliranih okoljih v oblaku ali lokalnem strežniku, vendar morajo biti na voljo in delovati nemoteno.

Lučka Guna

ADD d.o.o.

Lučka Guna se v podjetju ADD d.o.o. ukvarja predvsem z razvojem rešitev umetne inteligence. S podatkovno znanostjo in razvojem se je začela ukvarjati že med študijem, ko je v svoji magistrski nalogi uporabila jezikovne modele za klasifikacijo objav na družabnih omrežjih. Prav tako je sodelovala pri različnih raziskovalnih projektih in poučevala statistiko. Po študiju jo je pot najprej zanesla na področje poslovne inteligence in podatkovnega inženirstva, vendar je vseskozi tudi na prejšnjih delovnih mestih sodelovala na različnih projektih, katerih cilj je bil uporaba strojnega učenja in generativne umetne inteligence za poenostavljanje in avtomatizacijo delovnih procesov. Lučka se pri projektih osredotoča predvsem na optimizacijo razvoja rešitev za stranke, tako s finančnega kot tudi izvedbenega vidika; ko je le mogoče, poskuša vključiti že obstoječe podatkovne sisteme in s tem strankam omogočiti čim lažji prehod k uporabi naprednih tehnologij.