Ta spletna stran hrani piškotke, da bi vam zagotovili boljšo uporabniško izkušnjo in popolno funkcionalnost te strani.

Analitične piškotke uporabljamo s storitvijo Google Analytics, samo z vašo privolitvijo. Sprejemam Zavrnitev Več informacij

sobota, 14. september 2024

Kaj če bi roboti lahko videli in simulirali razmišljanje? I Comtrade

Kaj če bi roboti lahko simulirali razmišljanje? S kombinacijo RPA, vizualne inteligence in kognitivnih storitev postajajo roboti sposobni razumeti okolje, prilagajati se spremembam in upravljati kompleksne procese.

Avtomatizacija že dolgo časa spodbuja poslovno učinkovitost, pri čemer ključno vlogo igra Robotična Procesna Avtomatizacija (RPA), ki obvladuje ponavljajoča se opravila. Vendar pa so s kompleksnostjo digitalnega okolja postale očitne omejitve tradicionalne RPA. Medtem ko je RPA odlična pri izvajanju rutinskih nalog, se pojavlja vprašanje: kaj če bi šli še korak dlje? Kaj če bi roboti ne le avtomatizirali ponavljajoča se opravila, ampak bi se tudi prilagajali spreminjajočemu se okolju, razumeli svoje okolje in samostojno upravljali kompleksne delovne procese?

Programski roboti zahtevajo minimalen čas za implementacijo, a že v kratkem času prinašajo opazne rezultate.


Primer 1: Avtomatizacija obdelave računov z vizualno inteligenco

Ena izmed najbolj časovno zamudnih nalog pri izplačilih je obdelava računov, še posebej, ko ti prihajajo v različnih oblikah in postavitvah. Tradicionalna RPA lahko avtomatizira nekatere dele tega procesa, kot je pridobivanje podatkov iz strukturiranih obrazcev. Vendar, ko se računi bistveno razlikujejo v formatu se pojavijo težave za tradicionalni RPA. Npr. skenirani PDF-ji, ročno napisani zapiski ali e-poštne priloge.

Z vključitvijo vizualne intelligence lahko roboti lažje prepoznajo in interpretirajo te račune, ne glede na njihov format. Z uporabo napredne računalniške vizije lahko izvlečejo ključne podatke, kot so imena dobaviteljev, datumi in zneski, tudi iz nestrukturiranih dokumentov. Ta zmožnost zmanjšuje potrebo po ročnih posegih, pospešuje obdelavo in zagotavlja večjo natančnost.

Primer 2: Avtomatizacija vnosa podatkov v zaledne sisteme

Vnos podatkov v zaledne sisteme je ključna, a pogosto dolgočasna naloga za mnoga podjetja. Tradicionalno ta postopek vključuje pridobivanje podatkov iz različnih virov, njihovo validacijo in nato ročni vnos v sisteme, kot so ERP, CRM ali druge poslovne aplikacije. Tudi pri uporabi tradicionalne RPA se pojavijo izzivi, ko podatki prihajajo v nestrukturiranih oblikah ali iz več kanalov.

Z integracijo vizualne inteligence in kognitivnih storitev lahko roboti zdaj avtomatizirajo celoten proces z minimalnim človeškim nadzorom. Na primer, robot lahko samodejno pridobi podatke iz e-poštnih sporočil, skeniranih dokumentov ali spletnih obrazcev, jih validira na podlagi vnaprej določenih pravil in jih neposredno vnese v zaledne sisteme podjetja. Vizualna inteligenca omogoča robotu prepoznavanje in kategorizacijo podatkov iz različnih virov, medtem ko kognitivne storitve zagotavljajo, da so podatki obdelani natančno in učinkovito. Takšna avtomatizacija ne le zmanjšuje napake, ampak tudi pospešuje vnos podatkov, kar zagotavlja, da so ključne poslovne informacije vedno ažurne in hitro dostopne.

Pogled v prihodnost avtomatizacije poslovnih procesov

»Ko gledamo v prihodnost, bo kombinacija RPA, vizualne inteligence in kognitivnih storitev preoblikovala avtomatizacijo poslovnih procesov. Te tehnologije omogočajo robotom, da presežejo zgolj avtomatizacijo preprostih nalog lahko upravljajo bolj zapletene in spremenljive procese, ki so bili prej izven dosega avtomatizacije. Rezultat ni le večja učinkovitost, temveč tudi sposobnost povečanja obsega delovanja, hitrejšega odzivanja na spremembe ter doseganja višjih ravni natančnosti in doslednosti,« je povedal Primož Golavšek, specialist na področju Microsoft Power Platform v podjetju Comtrade System Integration.

 

Pridružite se nam na prihajajoči NT konferenci, kjer bomo raziskovali te napredne spremembe v poslovni avtomatizaciji. Poglobili se bomo v tehnologije, ki poganjajo te spremembe, in predstavili resnične primere, ki prikazujejo transformacijsko moč integracije RPA z vizualno inteligenco in kognitivnimi storitvami. Odkrijte, kako ta močna sinergija odpira nove možnosti za avtomatizacijo kompleksnih poslovnih procesov, spodbuja inovacije in na koncu zagotavlja konkurenčno prednost.

Za več informacij o RPA obiščite to spletno povezavo.

Za več informacij nam pišite na e-naslov info@ntk.si ter se nam pridružite na naših družbenih medijih Facebook, Instagram, Twitter, YouTube in LinkedIn.